ELEMENTY GRZEWCZE

Promienniki podczerwieni firmy Ekonair posiadają elementy grzewcze bardzo wysokiej jakości, w naszej ofercie proponujemy promienniki uzbrojone w  grzałki halogenowe, kwarcowe oraz karbonowe ( węglowe). W przypadku promienników nieświecących zastosowano ceramiczne elementy grzewcze.

Elementy grzewcze w świecących promiennikach podczerwieni wyróżniają się bardzo wysoką temperaturą powierzchniową, krótkim czasem osiągnięcia maksymalnej temperatury roboczej oraz dużą ilością promieniowania podczerwonego (w  zakresie krótkiej fali).

GRZAŁKI KWARCOWE

Grzałki kwarcowe instalowane w promiennikach podczerwieni to nic innego jak specjalnie formowany przewód oporowy otoczony osłoną ze szkła kwarcowego. Kwarcowe elementy grzewcze osiągają temperaturę ok 1600 i są bardzo wytrzymałe na nagłe zmiany temperatury oraz nie reagują z większością kwasów i zasad. Kwarcowa osłona może ulec zniszczeniu jedynie w sposób mechaniczny nie termiczny. Gorącą grzałkę kwarcową można zanurzyć do chłodnej cieczy bez obawy pęknięcia gdyż szkło kwarcowe jest odporne na tzw. „szok termiczny” (gwałtowne zmiany temperatury). Posiada pierwszą, najwyższą kategorię kwaso- i ługoodporności czym przewyższa wszystkie materiały mineralne

GRZAŁKI HALOGENOWE

Halogenowe elementy grzewcze, stosowane w świecących promiennikach podczerwieni są typem jest lampy o rdzeniu z wolframu, który został umieszczonym w osłonie gazów obojętnych z dodatkiem cząstek z grupy fluorowców. Fluorowce powodują brak efektu ciemnienia lampy z czasem pracy,wydłuża to żywotność lamp opartych o tę technologię. Promienniki halogenowe osiągają wysokie temperatury- ok 2200 stopni Celsjusza i charakteryzują się zwiększoną trwałością względem kwarcowych.

GRZAŁKI KARBONOWE

Karbonowy element grzewczy w swojej budowie przypomina kwarcowe elementy grzewcze różnicą jest materiał użyty do produkcji elementu grzewczego. Karbonowy rdzeń użyty w grzałce promiennika podczerwieni, jest znacznie wydajniejszy i bardziej ekonomiczny. Promiennik grzewczy (grzejnik karbonowy) rozgrzewa się do wysokich temperatur- ok. 1300 stopni Celsjusza i charakteryzuje się dużą żywotnością ( ok 10000 godzin).